2016 Entertainment – FREE WITH ADMISSION

Splendid Balloons Bringing you a variety of exciting Balloon creations for the whole family to enjoy.

Farm Hayrides Take a relaxing tractor pulled ride around our pumpkin fields and past our pine trees.

Cowboy Corner 11am-6pm Each weekend in October Villains of Yester Year entertain kids of all ages with hold-ups, gun fights, skits and songs of the Old West and much more.

Picnic Stage – Magic, Comedy, Dancing, Music & More!

SPECIAL FEATURED PERFORMERS

  • Arty Loon Magic and Comedy

October 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, & 30 @ 11am, 1pm, 3pm

  • Bonn Family Cloggers

October 8, 9, 15, & 16 @ 12pm, 2pm, 4pm

  • Cowboy Max Show

October 22, 23, 29, & 30 @ 12pm, 2pm, 4pm, 6pm

 

Sat 9/24 – 11am Music & Voice Academy, 2pm Ballet Folklorico las Aguilas

Sun 9/25 – 11am Nick Thomas, 1pm Oak Valley Academy

Sat 10/1 – 11am, 1pm Coverstory, 4pm Yucaipa Music

Sun 10/2 – 11am, 1pm Cowboy Jack, 12pm, 2pm Judy Taylor, 3pm Ballet Folklorico las Aguilas

Sat 10/8 – 5pm Ballet Folklorico Tierra Flor y Canto

Sun 10/9 – 5pm North Bench All Stars, 7pm Ballet Folklorico las Aguilas

Sat 10/15 – 5pm Crystal McKee, The Spenders

Sun 10/16 – 5pm Storyteller Trio, 7pm Wendy Hunt

Sat 10/22 – 7pm A Touch of Grey

Sun 10/23 – 7pm Chad Shelheart

Sat 10/29 – 7pm A Touch of Grey

Sun 10/30 – 7pm Chad Shelheart

 

Patch Stage – LIVE MUSIC

Sat 10/1 – 11:30am Wendy Hunt, 1:30pm Rod Tankerson, 3:30pm Crystal McKee, 5:30pm Storybook Villains, 7:30pm Raye Zaragoza

Sun 10/2 – 11:30am Big Papa & The TCB, 1:30pm Stephanie Moore, 3:30pm Wendy Hunt, 5:30 Third Stream Crossing, 7:30pm The Dust Brothers

Fri 10/7 – 7pm Generations

Sat 10/8 – 11:30am Stephanie Moore, 1:30pm Rod Tankerson, 3:30pm Kristine Wriding, 5:30pm High D Boys, 7:30pm Charles Lenida

Sun 10/9 – 11:30am JC and The Randomz, 1:30am Samantha Sudek, 3:30pm Brittany Carvajal, 5:30pm, 7:30pm Kristine Wriding

Fri 10/14 – 7pm Inside Riot

Sat 10/15 – 11:30am All Marbles, 1:30pm Generations, 3:30pm 11ty, 5:30pm Traveling Standstill, 7:30pm Jayson Nutter & Danny Love feat. The Music Heals Kids

Sun 10/16 – 11:30pm Big Papa & The TCB, 1:30pm Samantha Sudek, 3:30pm Sam Marsey, 5:30pm, 7:30pm Coleslaw

Fri 10/21 – 7pm The Dynamic Duo

Sat 10/22 – 11:30am Thirds Stream Crossing, 1:30pm Generations, 3:30pm 11ty, 5:30pm Traveling Standstill, 7:30pm Storybook Villains

Sun 10/23 – 11:30am Big Papa & The TCB, 1:30pm Jayson Nutter & Danny Love feat. The Music Heals Kids, 3:30pm Slang, 5:30pm Mojo Taco, 7:30pm Southbound & Co.

Fri 10/28 – 7pm Jade Bennett

Sat 10/29 – 11:30pm, 1:30pm, 3:30pm High D Boys, 5:30pm, 7:30pm WreckN’Sow

Sun 10/30 – 11:30am, 1:30pm WreckN’Sow, 3:30pm Sam Marsey, 5:30pm Storyteller Trio, 7:30 Silverado